Jak utworzyć Menedżera reklam i dać innym dostęp do strony?

Chcąc uruchomić reklamę biura rachunkowego na Facebooku lub na Instagramie, musisz utworzyć i skonfigurować Menedżera reklam. Zanim jednak do tego przejdziemy, opowiem Ci jeszcze o Menedżerze firmy.

Menedżer firmy to przestrzeń do zarządzania firmą na platformie META (Facebook + Instagram). Innymi słowy: do menedżera firmy dodajesz konto reklamowe i wszystkie strony firmowe. Z tego poziomu w łatwy sposób przydzielisz dostęp do kont innym osobom (np. agencji reklamowej), w pełni kontrolując uprawnienia. Własność kont zawsze zostanie przy Tobie.

Ważne, aby przez instrukcję przejść krok po kroku. Nie zmieniaj kolejności działań. Może się zdarzyć, że Twój widok ekranu będzie nieco inny niż to, co widzisz – przeczytaj wtedy podpunkt do końca i wykonaj analogiczne działanie. Instrukcja objętościowo jest długa, aby wytłumaczyć Ci dokładnie co i po co się tam znajduje. W rzeczywistości to zaledwie kilkanaście kliknięć.

Jak utworzyć Menedżera firmy?

Instrukcja jest bardzo prosta i krótka.

 1. Wejdź na stronę business.facebook.com/overview.
 2. Po lewej stronie powinien pojawić się napis “Rozpocznij korzystanie z narzędzi biznesowych Meta”. Kliknij w przycisk Utwórz konto, który znajduje się pod tym opisem.
 3. Uzupełnij wszystkie pola:
  – Nazwa firmy i konta (to będzie nazwa Menedżera Firmy, widoczna dla osób, którym dasz dostęp do zarządzania social mediami Twojego biura rachunkowego),
  – Twoje imię i nazwisko,
  – firmowy adres e-mail (na ten e-mail będą przychodziły wszystkie powiadomienia związane z Twoją stroną i kontem reklamowym. Jeżeli do firmowego e-maila ma dostęp wiele osób, sugeruję wprowadzić tutaj Twój prywatny adres e-mail).
 4. Następnie kliknij Wyślij. Aby potwierdzić utworzenie Menedżera firmy, wejdź na e-mail, który wprowadziłeś w danych konta i kliknij w link aktywujący konto.

Jak podpiąć stronę do Menedżera firmy?

Do Menedżera firmy dostaniesz się zawsze przez link: business.facebook.com.

 1. Po lewej stronie u góry znajdziesz 3 poziome kreski, które rozwijają całe menu.
  Kliknij w nie, a następnie znajdź ikonę koła zębatego: Ustawienia firmowe.
Widok Menedżera reklam. Zaznaczono na zdjęciu 3 poziome kreski, które rozwijają całe menu oraz ikonę koła zębatego - Ustawienia firmowe.
 1. Z lewej strony w menu znajdź Konta -> Strony. Po kliknięciu powinien pojawić się niebieski przycisk 'Dodaj’ widoczny na zdjęciu. Wybieramy opcję Dodaj stronę.
Z lewej strony w menu Menedżera reklam zaznaczono pole Konta i Strony. Na środku zaznaczono niebieski przycisk 'Dodaj' i Dodaj stronę.
 1. Wpisz nazwę strony firmowej na Facebooku lub wklej link do niej.
  WAŻNE!
  Musisz mieć rolę administratora na stronie firmowej, aby móc to zrobić.
 2. Po wybraniu swojej strony kliknij Dodaj stronę – i gotowe!
 3. Jeśli na którymkolwiek etapie po utworzeniu konta/dodaniu strony pojawi Ci się okno “Dodaj osoby i ustaw uprawnienia”, możesz zaznaczyć po lewej stronie swój profil, a po prawej stronie wszystkie suwaki przesunąć w prawo (aby świeciły się na niebiesko). Dzięki temu będziesz mieć do nich dostęp także z prywatnego konta.

Jak podpiąć Instagrama do Menedżera firmy?

Jeżeli masz profil na Instagramie Twojego biura rachunkowego, zrealizuj także ten krok. Jeśli nie masz Instagrama, przejdź do kolejnego punktu.

 1. Ponownie w Ustawieniach firmowych znajdź zakładkę Konta. Tym razem kliknij w Konta na Instagramie.
 2. Kliknij niebieski przycisk Dodaj, a następnie Połącz konto na Instagramie.
 3. Pojawi się nowe okno, w którym należy wpisać dane do logowania na Instagrama. Jeśli Twoje konto jest zabezpieczone, Instagram może od Ciebie wymagać kodu SMS lub e-mail – w takiej sytuacji zweryfikuj swoją tożsamość. Gotowe!

Jak utworzyć konto reklamowe Menedżera reklam?

Konto reklamowe jest niezbędne do uruchomienia reklam dla Twojego biura rachunkowego.

 1. Znów przechodzimy do Ustawień firmowych -> Konta. Wybierz Konta reklamowe.
 2. Pod niebieskim przyciskiem 'Dodaj’ znajdź opcję Utwórz nowe konto reklamowe.
W menedżerze reklam zaznaczona opcja Konta reklamowe oraz przycisk Dodaj i Utwórz nowe konto reklamowe.
 1. Uzupełnij nazwę konta (np. nazwa firmy), strefę czasową i walutę. To ważne! Nie da się ich zmienić w kolejnych krokach.
 2. W kolejnym kroku zaznacz opcję To konto reklamowe będzie używane w imieniu: Mojej firmy. Utwórz konto.

Jak dodać kartę i dane do faktury w koncie reklamowym?

Aby wystartować z reklamami, musisz dodać metodę płatności. Nie zapominaj o dodaniu danych do faktury – są wystawiane automatycznie, kiedy Facebook pobierze płatność, a po wystawieniu FV nie można ich już skorygować na otrzymanym dokumencie.

Pierwsze płatności będą schodziły z konta już po wydaniu kilku złotych. Z każdą kolejną limit będzie się zwiększał, tak aby docelowo otrzymać tylko 1 fakturę miesięcznie.

 1. Przejdź do Ustawień płatności konta reklamowego. Ważne! Sprawdź czy po prawej stronie wyświetla się konto reklamowe, które przed chwilą zostało założone. Czasem automatycznie otworzy się Twoje prywatne konto – wtedy rozwiń listę i wybierz prawidłowe konto.
Wybierz odpowiednie konto testowe
 1. Kliknij w Dodaj metodę płatności i podepnij kartę firmową do konta reklamowego.
 2. Na samym dole w Informacjach o firmie uzupełnij dane do faktury.
Pokazane metody płatności oraz informacje o firmie w Menedżerze reklam Facebook'a.

Gotowe! Możesz tworzyć reklamy!

Jak dać komuś dostęp do kont i Menedżera reklam?

 1. Wracamy do Ustawień firmowych (zawsze szukaj ikonki koła zębatego).
 2. Tym razem klikamy w Użytkownicy -> Osoby, a następnie w NIEBIESKI przycisk Dodaj.
 3. Podaj adres e-mail osoby, którą dodajesz do konta i przejdź dalej.
 4. W kolejnym kroku zostaw Dostęp podstawowy i niczego nie zmieniaj, przejdź dalej.
 5. W tym kroku udzielasz dostępu do poszczególnych elementów. Każdy po kolei. Jeśli osoba będzie publikować posty na stronie lub reklamy w imieniu strony, przydziel dostępu do niej. Podobnie z kontem reklamowym i kontem na Instagramie. W każdym z zasobów zaznacz niebieskie suwaki przy Częściowym dostępie. Jeśli sytuacja tego nie wymaga, nie udzielaj pełnej kontroli współpracownikom.
W Menedżerze reklam w każdym z typów zasobów zaznaczono niebieskie suwaki przy Częściowym dostępie.
 1. Po kliknięciu Zaproś, osoba dostanie wiadomość e-mail z aktywacją konta w Twoim menedżerze reklam.

Gotowe! Twoje zasoby firmowe są teraz uporządkowane. Możesz skorzystać z pomocy innych osób przy zarządzaniu stroną i reklamami.

Chcesz samodzielnie ustawić swoją pierwszą reklamę? Zajrzyj do naszego poradnika: Jak stworzyć reklamę biura rachunkowego z małym budżetem?

Podobne wpisy