Wirtualna asystentka z słuchawką przy uchu siedzi za biurkiem przed monitorem komputera.

Asysta dla księgowego – dlaczego warto skorzystać?

Prowadzisz własną działalność od lat. W tym czasie udało Ci się zbudować renomę, zdobyć wielu stałych klientów i ustabilizować się finansowo. Zostało to jednak okupione wielkim wysiłkiem, stresem oraz masą nadprogramowych godzin spędzonych nad dokumentami klientów. Prowadzenie własnej działalności to nie tylko same profity. To również brak urlopów (również tych chorobowych), przemęczenie i ciągła walka z terminami. Jednocześnie ciągle rosnące koszty pracownicze zniechęcają Cię do zatrudnienia „dodatkowych rąk” do pracy. Wydaje się zatem, że jest to sytuacja bez wyjścia. Niekoniecznie. Istnieje bowiem coś takiego jak wirtualna asysta dla księgowego. Jest to dosyć świeże, innowacyjne i dopasowane do indywidualnych potrzeb rozwiązanie, które pomoże Ci rozwiązać problem ciągle piętrzących się obowiązków.

Asysta dla księgowego może nie tylko odciążyć, ale również pomóc w rozwoju biura. Praca wieczorami i w weekendy, związana z brakiem życia prywatnego, jest bardzo prostym przepisem na wypalenie zawodowe. W stanie, w którym nie masz nawet ochoty patrzeć na księgi rachunkowe, nie za wiele zdziałasz. Nie dość, że nie pozyskasz nowych klientów, to jeszcze możesz stracić tych obecnych. Brak energii i motywacji do pracy bardzo szybko wychodzi w praktyce. Wystarczy kilka błędów spowodowanych rozkojarzeniem i kolejny stały klient odejdzie do konkurencji. Wirtualna asysta wydaje się zatem bardzo dobrym narzędziem w Twojej pracy. Sprawi, że będziesz miał więcej czasu dla siebie, dla rodziny, na rozwijanie biznesu, na wszystko. Jak to działa? Sprawdźmy.

Asysta dla księgowego – czyli wykorzystywanie źródeł zewnętrznych

Doskonale wiesz czym jest outsourcing. W końcu sam jako księgowy udzielasz takich usług. Przedsiębiorcy, zamiast zatrudniać działy księgowego i kadrowe, zgłaszają się do biur rachunkowych, aby te prowadziły ich sprawy podatkowe. Dlaczego Ty zatem miałbyś nie skorzystać z zewnętrznych źródeł pomocy?

Korzystając z firm outsourcingowych, masz możliwość dopasować zakres usług do własnych potrzeb. Może przydałaby Ci się pomoc w prowadzeniu ksiąg rachunkowych klientów, a może wystarczyłoby jedynie wspomożenie przy prowadzeniu spraw administracyjnych? Nie ma problemu, asysta dla księgowego jest w stanie sprostać niemal każdemu Twojemu oczekiwaniu.

Współpraca z zewnętrzną firmą to nie tylko możliwość zapanowania nad aktualną ilością obowiązków. To również szansa na skorzystanie z ich doświadczenia i wiedzy. Być może rozmowa z asystentem rozjaśni Ci kilka kwestii, które do tej pory „kulały” w Twojej pracy. Może również spowodować, że wszelkie procesy administracyjne biura staną się bardziej efektywne. Możliwości jest wiele. Jednak, aby się o nich przekonać, musisz najpierw spróbować.

Asysta dla księgowego – czy to się opłaca?

Potrzebujesz większej ilości pracowników, ale stanowczo nie stać Cię na nich? Być może asysta dla księgowego rozwiąże ten problem. Jest to bowiem narzędzie, z którego korzystasz wyłącznie w zakresie jaki sam wybierzesz. Czy to będzie pomoc w księgowaniu, czy administrowaniu biura, a może w prowadzeniu strony internetowej i social mediów? Wyliczając swoje potrzeby, może się okazać, że potrzebujesz nie jednego nowego pracownika, a pięciu. Tylko czy każda potrzeba wymaga pełnoetatowego zatrudnienia? Oczywiście, że nie. Aby sprostać wyzwaniom stawianym przed nowoczesnymi biurami rachunkowymi, nie potrzeba całego zespołu ludzi pracujących 8 godzin dziennie. W niektórych dziedzinach wystarczy, aby pomoc była jednorazowa lub doraźna.

Asysta dla księgowego spełnia powyższe punkty. Korzystając z tego narzędzia, mimo że jest ono płatne – oszczędzasz. Podpisując jedną umowę, otrzymujesz dostęp do całego grona specjalistów, którzy wspomogą Cię w wielu kwestiach związanych z prowadzeniem biura. Od tych czysto technicznych, po te merytoryczne. Zamiast wielu umów zawierasz jedną, ale za to kompleksową.

Odzyskaj swój czas

Pomoc w prowadzeniu biura rachunkowego to mniej obowiązków, które wcześniej spoczywały na Twoich barkach. Zapewne nie raz czułeś, jak marnujesz czas, zajmując się bieżącą obsługą biura, zamiast zajmować się tym na czym znasz się najlepiej, czyli prowadzeniem ksiąg rachunkowych. Asysta dla księgowego właśnie po to została stworzona – abyś odzyskał swój czas.

Odciążenie w obowiązkach oznacza więcej wolnego czasu. Możesz go przeznaczyć, na co tylko chcesz. Możesz nadgonić z pracą, możesz zająć się rozwijaniem biznesu, albo po prostu odpocząć i spędzić czas z najbliższymi. Każdy pomysł będzie dobry, jeżeli będzie przynosił Ci jakąś formę spełnienia.

Czy asysta dla księgowego pomoże w pozyskaniu nowych klientów?

Teraz pewnie zastanawiasz się, czy wirtualna asysta dla księgowego jest czymś w rodzaju pośrednika między zlecającymi usługi księgowe a zleceniobiorcami. Otóż nie. W ogóle nie o to chodzi.

Przepracowanie i nadmiar zadań z czasem spowoduje, że coraz mniej entuzjastycznie będziesz podchodził do odbierania telefonów, odpisywania na maile czy umawiania się na spotkania. Nie mówiąc już o obmyślaniu nowej strategii marketingowej czy dodaniu nowych usług w ofercie. Odpuszczanie sobie tych czynności to prosta droga do straty potencjalnych klientów.

Złe podejście do klienta ma silny wpływ na Twoją markę. Nie po to budowałeś ją tyle lat, aby teraz zepsuć ją kilkoma negatywnymi komentarzami i ocenami w sieci. Aby zdobywać nowych klientów, musisz mieć na to energię. Musi Ci się chcieć. Ciężko jest jednak wykrzesać z siebie nowe siły, kiedy wszystkie i tak przepalasz na zaległe sprawy. Asysta dla księgowego może wykonać za Ciebie wszelkie te czynności, które nie pozwalają Ci rozwinąć skrzydeł.

Zwiększona motywacja to impuls do rozwoju

Z każdym nowym klientem zyskasz nową motywację do dalszego działania. Czas, jaki uzyskasz dzięki pomocy wirtualnego asystenta, możesz spożytkować na rozwój. I nie chodzi mi tylko o powiększanie biura i bogacenie się. Może to być również rozwój osobisty, zadbanie o własne zdrowie czy poświęcenie się swoim zainteresowaniom. Dobra kondycja życiowa z całą pewnością przełoży się na kondycję Twojej firmy.

Dobrze wiesz, że zmęczenie nie jest dobrym impulsem do dalszej pracy. Rozkojarzenie, nieostrożność czy zapominanie o ważnych terminach, to wszystko może być spowodowane zbyt dużą ilością obowiązków. Doba jest zbyt krótka, aby samodzielnie podołać wszystkim wyzwaniom, jakie stawia dzisiejszy rynek i konkurencja. Dzięki pomocy wirtualnej asysty, czas może przestać stanowić problem. Jeżeli będziesz bardziej wypoczęty i zrelaksowany, będziesz również bardziej skory do podejmowania nowych wyzwań. Taka inwestycja może się opłacić.

Podobne wpisy